Zahrada

V této sekci se budeme věnovat různým tématům nejen okolo zahrady, ale přírodě celkově. Každý rok, měsíc i každý den je jiný a přináší různé náměty a témata. Budu s Vámi ráda sdílet to, co mě zrovna zaujalo, co zkouším, čím se zabývám a jak to nakonec dopadlo. Stále hledám co nejpřirozenější a nejjednodušší přístup k přírodě, cesty, jak s ní žít v souladu a využívat jejích darů, jak co nejméně ubližovat a nejvíce prospívat, aby svět, až my odejdeme, byl po nás ještě hezčí než nyní.

Zahrada a lunární cykly

Každý čas nám přináší něco nového. Naladíme-li se na přírodu a budeme-li si všímat jejích proměn, zjistíme, že se vše řídí různými cykly. Střídá se den a noc, teplo s chladem, sucho s deštěm... Nezanedbatelný vliv má i postavení měsíce. Lidé po staletí pozorovali rostliny, hvězdy, přírodu a všímali si souvislostí. Tak vzniklo poznání, že v některém období se rostliny ujímají a rostou lépe, jindy se plody nekazí, když je ve správný okamžik zavaříme... Vloni jsme se tomuto tématu věnovali více, zde je odkaz na stránky, najdete vše co potřebujete vědět  - lunární kalendář zde.

 • Divoké bylinky kolem nás

  Vloni jsme se věnovali záhonkům a pěstování, letos bych chtěla věnovat pozornost rostlinkám, které rostou samy, bez naší pomoci a péče. Mám na mysli samozřejmě „divoké“ rostliny, byliny, které rostou všude kolem nás a kterým často hanlivě říkáme plevel.

 • Duben

  Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem....

 • Červenec

  Léto, prázdniny, sluníčko, voda, jahody, borůvky, táborák .....To vše jsou slova, která se nám vybaví, když se řekne červenec.

 • Pěstujeme zeleninu

  Nabízíme Vám pohled do naší zahrady, postupně v celé této sekci webu budeme psát o zahradě, co děláme a proč. Berte to jen jako inspiraci, ať už pozitivní nebo i negativní.

 • "Pěstování ve čtvercích - square foot"

  Inspiroval mě jeden časopis a tak jsem zkusila pěstování ve čtvercích. Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti.

 • Květen

  Květen je, jak nám krásný český název napovídá, měsícem květů. Kvete všechno kolem nás - stromy, keře, pampelišky, konvalinky, celá příroda pořádá závod o to, který stom či keř bude dříve v plné kráse.

 • Jaro - vhodné kombinace rostlin

  A je to zase tady. Startovní výstřel!  V obchodech se objevují stojany s barevnou nabídkou pytlíčků se semínky a my se necháváme unášet představou, kolik toho vypěstujeme a jak to bude krásné…

 • Březen

  Hurá, je tu zase jaro.... Co dělat na přírodní zahradě v březnu?