Jak začít?

Jak začít s živou stravou?


Samozřejmě snídaní :-) První změna na cestě ke zdraví by měla být změna snídaně. Ráno je žaludek prázdný, tělo v noci tvrdě pracovalo na očistě, úklidu, a tak je potřeba ho správně zásobit vitamíny, minerály, enzymy, prostě vším, co bude přes den potřebovat, a pomoci mu „vyhodit smetí“. Takže první věc, kterou ráno po probuzení můžete udělat, je, že vypijete sklenici vody s trochou citronové šťávy nebo čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče. Další variantou je šťáva z mrkve s jablkem, červenou řepou. Nebo nápoj ze zeleného ječmene. Pak by měla následovat ovocná snídaně – buď několik kousků ovoce nebo ovocný salát, který můžete posypat kokosem nebo kakaem (na mysli máme samozřejmě nepraženým), skořicí…polít medem, agáve sirupem… Vaší fantazii se meze nekladou.
Naše děti po vypití šťávy milují nakrájená jablka a hrušky, nebo banán s medem nebo např. oříškovou kaši, recept najdete mezi recepty na snídaně.
V tuto chvíli nemusíte měnit nic jiného. Jen snídani. Oběd jezte, jak jste zvyklí a večeři taky. Vydržte měsíc. Pak si porovnejte, jak se cítíte.

A pak změňte večeři. Jezte zeleninu - saláty s různými druhy dresinků, sušené raw placičky, ořechové karbanátky a pizzy, fantazii se meze nekladou. A zase to chvíli vydržte. Teď už jste udělali pro své zdraví pořádný kus práce.

No a když budete chtít, změňte i oběd. Stejně jako večeři. Pak budete mít tolik energie, že nebudete vědět co s ní :-) Ale to už je povídání zase na jindy...