Zelené potraviny

Možná jste o nich slyšeli, možná ne...

Jsou to báječné potraviny, které přesně zapadají do naší filosofie a rádi bychom Vám o nich řekli víc. Záměrně říkáme potraviny, protože to nejsou potravinové doplňky, jak se často uvádí, ale skutečné základní potraviny.

Naše země je nádherná planeta pokrytá modrými vodami a zeleným rostlinstvem. Právě to zelené rostlinstvo tvoří základ všeho na zemi. Kdyby nebyly rostliny, neměli bychom co dýchat. Ale ani co jíst. Vždyť vše, co konzumujeme, pochází z rostlin. I maso, mléko, vejce... . Vysvětlím vám to - z malého semínka vyroste rostlinka, čerpá živiny ze země, z půdy, roste ... a pak jí zkonzumuje třeba kráva nebo jiné zvíře. Krávu pak zkonzumujeme my (když už ne přímo krávu, tak třeba mléko- z čeho si myslíte že se v ní vytvoří? Přeci z toho, co jí... ).  Proč si z přírody nevzít rovnou onu trávu (rostlinu, bylinu...)  a vynechat  "předělání" ve zvířatech? Protože to nejde (tedy správně do nedávna nešlo), protože na rozdíl od krávy máme jen jeden žaludek  a trávu neumíme strávit. Má velké množství vlákniny, ve které jsou uvězněny právě ty životadárné složky, které potřebujeme. Jenže my lidé jsme velmi chytří a vynalézaví. A tak jsme vymysleli způsob, jak to udělat. Vezmeme trávu a vylisujeme ji. Tím máme čistou šťávu plnou živin a bez, pro nás obtížně stravitelné, vlákniny. Mluvím ale o obilné trávě, o mladém zeleném ječmeni...protože v něm je pro nás nejvíce prospěšných látek.

Jako nejen výživový poradce ( raději se vnímám spíše jako průvodce po radostné cestě životem)  velmi často řeším různé touhy nás lidí po dokonalém těle, zdraví, kráse atd. Vždy se ptám: "Co jíte?" Ne proto, abych posuzovala, kritizovala nebo jakkoli jinak negativně hodnotila život druhého, ale spíš proto, abych zjistila, jaký prostor mají ve vašem světě rostliny. Obvykle není moc velký. Buď nám ovoce a zelenina nechutná nebo nás nadýmá nebo jen prostě na to nejsme zvyklí. A právě zde je jednoduchá pomoc -  zelené potraviny. Přirozeně nám doplní to, co chybí, naučí nás se mít rádi, pečovat o sebe v souladu s přírodou a nejbáječnější věcí je, že i pomohou tělu být zdravé, krásné, pružné, silné...nebo se takovým stát, uzdravit se.  Píšu to takto záměrně, protože uzdravit se může jen a jen vaše tělo. Nikdo zvenku to neudělá!

O čem to tedy pořád mluvím?

Mluvím o Zeleném ječmeni a Chlorelle.

Zelený ječmen

Jde o vylisovanou šťávu z mladých výhonků ječmene. Je šetrně lisovaná a sušená za teploty max. 31°C. Obsahuje množství vitamínů, minerálů, aminokyselin, díky šetrnému zpracování v té pro tělo nejlépe využitelné podobě, dále enzymy, antioxidanty... shrnuto je to enzymatický nápoj plný bioaktivních látek. Je tu ještě jeden velmi důležitý faktor. Tato šťáva je kompletní potravina, tak jak ji příroda vytvořila, s dokonalým vyladěním všech obsažených látek, ať už je známe nebo ještě ne. Působí spolu synergicky tzn., že se vzájemně podporují a výsledný efekt pro náš organismus je výrazně vyšší než kybychom si vzali všechny jednotlivé prvky samostatně. Proto vnímám nápoj ze zeleného ječmene jako dokonalý základ naší stravy. Skutečný základ, o který se můžeme opřít a dále na něm stavět.

Často slýchám dotazy, zda ječmen uzdraví tu či onu nemoc. Ne. On sám nikoho neuzdraví. Jen doplní tělu potřebné látky a tělo si pomůže samo. Proto se již mnoho lidí po přidání zelených potravin do svého jídelníčku začalo uzdravovat.

Chlorella

Chlorella je sladkovodní jednobuněčná řasa. Je velmi malinká, asi jako červená krvinka. Právě proto, že je to jednobuněčný organismus, má úžasné vlastnosti - obsahuje řadu bioaktivních látek, platí o ní vše výše uvedené, jen v sobě nemá enzymy. Ale umí doplnit do naší výživy další účinky. Velmi dobře detoxikuje náš organismus, naše tělo. Naváže na sebe různé toxiny, těžké kovy a jiný nepořádek a odvede je z těla ven. Má probiotické působení, takže nejen že vyčistí tělo, doplní spoustu důležitých látek, ale ještě doplní do střev ty správné bakterie, aby nám fungovalo zažívání. Geniální, že ano? Podporuje také růst a vitalitu.

Shrnuto a podtrženo, vnímejte ječmen a chlorellu jako základ zdravého jídelníčku, jako doplnění živin, které nám chybí. Je jedno proč. Zda nedostatkem ve stravě nebo i třeba proto, jak se rostliny pěstují ve velkém a pole se hnojí, postřikují atd., tak v půdě chybí důležité látky, které pak nejsou ani v rostlinách. Každý máme možnost s tím něco udělat a být zdraví a spokojení. Ostatně ječmen mimo jiné podporuje tvorbu serotoninu v našem těle, což je hormon štěstí....

 

Od září 2014 si u nás můžete oba produkty zakoupit.  Nenabízím je formou e-shopu, protože si zasloužíte o nich vědět víc a chtěla bych vám osobně pomoci na cestě ke zdraví, vitalitě, spokojenosti, kráse. Vybrala jsem produkty od firmy Green Ways, protože mi přijdou v nejvyšší možné kvalitě. Pokud je chcete vyzkoušet, prosím kontaktujte mne buď na tel.:  603 529 547 nebo e-mail: marketa@smolotelskydvur.cz

Můžete se na mne obrátit i pokud se Vám líbí naše postoje a filosofie a chtěli byste se mnou spolupracovat a podílet se na šíření "zelené vlny" :-)