Služby a terapie

 Nabízím Vám:

 • Výživové poradenství, jídelníčky na míru - vice na www.jimezdrave.cz
 • Reiki terapie
 • Reiki terapie pro domácí mazlíčky a koně
 • Bezbolestné ošetření jakýchkoli potíží s páteří
 • Kurzy reiki
 • Bachovu květovou terapii pro Vaše duševní i fyzické zdraví
 • Reflexní terapii a masáže
 • Kurzy živé stravya přednášky o zdravé výživě
 • Zelené potraviny - ječmen a chlorellu jako doplněk zdravého životního stylu
 • Kapsle Phytodynamic jako prostředek pro udržení zdraví
 • terapie vedoucí k navrácení zdraví a pohody - více na www.dotinlife.cz

Bachova květová terapie

„Nechť je v našich srdcích vždy radost a vděčnost za to, že Velký Stvořitel všeho ve své Lásce k nám, umístil do polí rostliny pro naše léčení.“ Dr. Edvard Bach - Dvanáct léčitelů a další léčivé esence

Rostliny jsou nejdokonalejších darem, který kdy byl lidstvu dán. Naše emoce, jako různé strachy, obavy, stres, zloba, netrpělivost nebo třeba neodbytné myšlenky, otevírají cestu pro napadení našeho těla nemocí. Rostliny umí léčit všechny tyto emoce, všechna naše klopýtnutí na naší životní cestě, a proto je potřeba se o pomoc obracet právě k nim. Pomohou nám a nemoc, ať je jakákoliv, nás záhy opustí. Léčením těchto našich emocí se nejenom osvobodíme od nemocí, ale rostliny nás zanechají šťastnější, klidnější a spokojenější přímo v nás samotných, v naší mysli a v našem srdci. Báječná účinnost těchto esencí spočívá právě v jednoduchosti použití. Každý z nás je jedinečný a proto se Bachovy esence dávají na míru každému člověku. Je to právě proto, že každý z nás je jedinečný a každý na své problémy(nemoci) reaguje jinak. Někdo je plačtivý, jiný se zlobí, další může být např. pasivní. A to je cesta, kterou nám ukazuje naše mysl, ta správná cesta ke skutečné příčině našich potíží. Jelikož naše mysl je nejjemnějším a nejcitlivějším nástrojem našeho těla, je potřeba ji stále udržovat v pořádku a nečekat až se příznaky objeví i v těle.

Bachovy esence vybírám na základě dotazníku (testu), který mohu zaslat i e-mailem. Kapičky jsou namíchány na míru pro každého. Vřele doporučuji využívat alespoň 2 lahvičky a teprve potom posuzovat účinnost terapie.

Při kožních onemocněních potřebuji vědět, kde všude je pokožka postižená – zde se kombinuje užívání kapek s ošetřováním pokožky.  

 

Reiki

Reiki je univerzální životní energie a léčivá síla. Reiki je zde od dob, co existuje lidstvo, jen se na ně zapomnělo a znovu bylo objeveno japonským křesťanským teologem dr. Mikao Usui ve spisech jednoho z Buddhových žáků. 

Pomocí reiki se dá řešit jakýkoli problém, pomáhá např. i při rychlosti uzdravení, lze s ní řešit i různé obtížné životní situace.

Ošetření reiki je bezbolestné a velmi příjemné, efekt se dostaví již po prvním ošetření.

Reiki může používat každý. V kurzech učím praktické použití reiki v běžném životě, tak, aby již po prvním kurzu všichni dovedli toto starodávné umění využít pro pomoc sami sobě i druhým. Přinese Vám do života radost, hojnost a vše co budete potřebovat. 

 

Bezbolestné energetické ošetření páteře

Páteř je naším energetickým kanálem, kudy proudí naše životní síla. Pokud je páteř vychýlená, zablokovaná, tato energie neproudí jak má a my se cítíme špatně fyzicky i psychicky. Energetická masáž páteře je jedinečný způsob napravení problémů s páteří, je bezbolestná, příjemná a velmi účinná. Páteř bychom měli udržovat v pružném a zdravém stavu pravidelně, kromě masáží je velmi důležitý i pohyb a zdravá životospráva.

 

Živá strava (raw food)

Zdravé výživě se věnuji již 15 let. Je až neuvěřitelné, jak je důležité to, co jíme, jaké zázraky se pomocí stravy dějí, co dokáže ovoce a zelenina udělat s naším tělem i duší. Změnu stravovacích návyků  používám jako doporučení k výše uvedeným terapiím, protože dokáže léčebné procesy neuvěřitelně urychlit. Více naleznete v odkazu RAW FOOD. 

 

Výživové poradenství

Každý jsme jiný, máme rádi různou hudbu, líbí se nám jiné barvy, přitahují nás jiní lidé, milujeme různá jídla. Proto to co pomůže a vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat tomu druhému. Společně projdeme Váš životní styl, pokusíme se najít cestu k vysněnému cíli a navíc po dobu jednoho měsíce spolu budeme v pravidelném kontaktu, abych Vám pomohla zdolat počáteční potíže a udržela Vás v nastaveném směru. Více informací naleznete na www.jimezdrave.cz.


Kapsle pro zdraví

Vyzkoušeli jsme na sobě i svých blízkých novinku z Maďarska. Funguje to!!! Proto o tom chceme šířit informace dál.

Není to lék, není to léčivý přípravek ani zázrak, i když tak někdy působí. Je to doplněk stravy, který má blahodárný účinek na naše buňky, umí je vrátit do původního stavu a udržet je zdravé. Pomáhá i při užívání léků a lékařských zákrocích. Ráda Vám poradím a pomohu, více informací naleznete zde: http://marketadvorakova.clubtshe.com

Zelené potraviny

Výživa je pro mě už nejen koníčkem, ale i báječným povoláním. Vím jak je důležité o své tělo pečovat, jak ho udržet zdravé, krásné a plně funkční. V dnešní době bohužel nemáme možnost získávat stravou všechny živiny, které potřebujeme. Buď je to naším životním stylem nebo proto, že se potraviny pěstují ve velkém na vyčerpaných polích, hnojených umělými hnojivy... Proto rostliny z půdy nemohou načerpat všechny živiny a my je nemáme jak získat. Nejsem zastáncem polykání různých pilulek s vitamíny apod. Používám tzv. zelené potraviny - potraviny přímo z přírody, pěstované na výživné půdě, které nám přímo dodají vše co potřebujeme. Více informací je zde

DOT(Dům ozdravných technik) v Brdských lesích

"Baví nás být zdraví a šťastní. Tato životní filosofie nás spojila do jednoho týmu a usadila nás do nádherné přírody Brdských lesů nedaleko města Dobříš do Centra aplikované vědy Dobříš."

DOT je místo hluboko v Brdských lesích, místo  kde jsme spojili své síly s dalšími báječnými terapeuty, místo kde předáváme své znalosti a zkušenosti, abychom naučili naše klienty žít zdravý a štastný život.

 Více naleznete zde

 

O mě:
Jmenuji se Markéta, narodila jsem se ve znamení raka. Mým krédem je život s lehkostí. Tím nemyslím váhu těla, ale životní postoj. Kromě své rodiny, miluji přírodu, zemi, Boha. Na své cestě životem zjišťuji, jak je vše vzájemně propojené, a hluboce se skláním před moudrostí Stvořitele. Zároveň zjišťuji, jak jednoduchost je právě tím nejdůležitějším klíčem. Jako své poslání vnímám pomáhat ostatním žít v souladu se svým srdcem, v klidu, míru, s radostí a spokojeností. Milovat svůj život. A to je právě ta lehkost.
Využívám k tomu různé techniky. Jedna z prvních, kterou jsem začala používat je Bachova květová terapie, která je skutečně velmi účinná. K dalším patří bezesporu energetická masáž páteře, která uleví od bolestí, navrátí páteř do správné polohy, je bezbolestná a příjemná. Další z účinných metod je reflexní terapie. Již staří Egypťané užívali masáž chodidel k léčení a jak se ukazuje tato terapie byla používána napříč všemi civilizacemi. Chodidla jsou takovým zrcadlem našeho těla a jejich masáží můžeme nejen diagnostikovat různé potíže, ale i účinně pomoci. Při své práci používám i reki. Jednak proto, abych mohla účinně a rychle pomoci i na dálku, ale také Vás mohu toto léčení naučit. V neposlední řadě se zabývám zdravým životním stylem a s tím souvisí i strava. Vystudovala jsem výživové poradenství a zabývám se tvorbou jídelníčků a nejraději pomáhám lidem, kteří se snaží změnit svůj životní styl, mění své stravovací návyky, snaží se přejít např. na vegetariánskou nebo veganskou stravu. Často mají strach, že jim bude něco chybět apod. Já osobně jsem momentálně došla k tzv. syrové stravě, zde opět vnímám tu radost a jednoduchost života. Ráda se s Vámi podělím o své zkušenosti. Život plyne a vyvíjí se a já se moc těším, co bude za další zatáčkou.

 

Ať Vám slunce na vaší cestě září a Váš usměv je sluncem pro Vaše okolí.

 

kontakt: Markéta Dvořáková, tel: 603 529 547, e-mail: marketa@smolotelskydvur.cz

 

Další aktivity - viz sekce Pozvánky a novinky

 • Kapsle pro zdraví

  Vyzkoušeli jsme na sobě i svých blízkých novinku z Maďarska. Funguje to!!!  Proto o tom chceme šířit informace dál.

 • Ceník služeb

  Bachova květová terapie